Treeningstiilid

ÜKE – Üldfüüsiline ettevalmistus. Treening, mille käigus parandatakse tantsija koordinatsiooni, arendatakse tehnikat, füüsilist vastupidavust, jõudu, paindlikkust jne.

Estraadtants stiliseeritud lavatants, showtants, karakteriseeritud tants, milles on oluline lavaline sära, kergus, pidulikkus, atraktiivsus ja kaunis kostüüm.

Jazztants –  Jazztants on teatritantsu stiil, mis kujunes välja USA-s 1900. aastate. Tänapäeval võib eristada jazztantsu mõistetena: klassikaline jazz, broadway jazz, kaasaegne jazz.

  • Klassikaline jazz kajastab endas jazz tantsu algusaastaid, 1920 aastate glamuuri – charlestone, sulgi ja narmaid.jazz
  • Broadway jazz on enamsti muusikalides ja teatrilavadel kasutatud stiil , mis eeldab väga tugevaid tantsualaseid eelteadmisi, klassikalise balleti oskust.
  • Kaasaegne jazz on tants seest väljapoole  sujuv ja tunnetatud liikumine!4

Showtants on inspiratsioon, kus pannakse kokku efektne, elav  muusika ning selle tundes kombineeritud sammud. Showtants on segu erinevatest stiilidest ja tantsimiseks peab olema hea koordinatsioon, painduvus, esinemisjulgus, enese kehtestamine, sära ning vastupidavus. Tants peab haarama publiku endasse ja tantsija peab suutma seda teha!

Rahvaste tants erinevate rahvuste traditsioonilsed või stiliseeritud rahvatantsud.2-copy

Klassikaline tants kujunes 16.-17. sajandil. 19. ja 20. sajandi vahetuses sündinud vabavormilisem plastika on mõjutanud ka klassikalist balletti.Klassikatunni põhiosa ettevalmistus- ja algklassides moodustavad jalgade sirutus- ja tõsteharjutused tugipuu ääres, kus põhirõhk on väljapoolsusel ning täpsel kehahoiakul (konkreetsed poosid, positsioonid), tunni lõpetavad saali keskel tehtavad harjutuste kombinatsioonid. Klassikalise tantsu treening on vajalik igasuguse tantsu harrastajale.

Põhivõimlemine on põhivõimlemisalaste elementide, liikumiste õppimine nii vahendiga kui ilma. Neist kava seadmine ja nende esitamine. Õppeaine on vajalik õpilaste keha-, ruumi-, tasakaalu tunnetuse arendamiseks. Õppimine Ernst Idla võimlemise alustele tuginedes.